Eesti English Русский


Klaasivahetus     
 
Kulunud ja mõranenud esiklaas
 
     
Kulunud, mõranenud või suuremaid kivitäkkeid saanud autoklaas, tuleks ohutuse tagamiseks vahetada uue vastu. Tartus saab klaasivahetuse teostada mugavalt ja soodsalt Alivin Auto töökojas.

Enamus uuemate sõidukite esiklaas ja tagaklaas on liimitud ning kere on disainitud selliselt, et klaasid moodustavad kuni 30% kere jäikusest. Seetõttu tuleb paigaldada klaasid õigesti, et nad vett läbi laskma ei hakkaks ja kere läbipainduvusega ei puruneks.

Klaasile kuluvad klaasipuhastajate tööpiirkonda kriimud. Liiv ja tolm on abrasiivsed materjalid, mis koostöös klaasipuhastajatega hõõruvad klaasile läbipaistvust segavad jäljed.

Klaas mõraneb ja segab väljavaadet. Tihti lendab vastu esiklaasi suuremaid ja väiksemaid kive teiste sõidukite rataste alt. Suuremad kivid põhjustavad kivitäkke, millest hakkavad mõrad edasi tekkima, kui täkke sisse satub vesi ja see jäätub. Väiksemad kivid algul nagu suurt kahju klaasile ei teegi, kuid kui nad satuvad sellisesse piirkoda klaasil kus on paindumine suurem, siis võivad põhjustada samuti mõranemise. 

Tere tulemast!